Még mindig túl sokszor hallom férfiaktól, hogy a nők inkább csak beszélni szeretnek a problémákról, de nem megoldani azokat.
Egy dolog, hogy ezzel mélységesen nem értek egyet. Másik oldalon, kijött egy 46 országban lefolytatott kutatás is, mely tökéletesen rácáfol arra, hogy a nők ne lennének problémamegoldók.
Ugyanakkor egyik szemem sír😢
A világ élvonalába tartozó felső vezető nőket kérdezett meg a KPMG a prioritásaikról. Azt gondolnád, hogy a céges kultúra építése, fiatalok mentorálása, esélyegyenlőség finomhangolása állnak a középpontban❓
Nagy tévedés❗
1🚀 A nők résen vannak, látják, merre tart a világ, haladnak azzal, diktálják a trendeket.
Azt, hogy a nők pragmatikusak, célorientáltak, mi sem bizonyítja jobban, minthogy figyelmük fókuszában a DIGITALIZÁCIÓ és a MESTERSÉGES INTELLIGENCIA állnak.
Több, mint megkétszereződött azon női döntéshozók aránya, akik a technológiai beruházásokat teszik az első helyre (a nők több, mint a fele) – mivel ezektől várják a produktivitás, a versenyképesség, és reziliencia javulását, a folyamatok optimalizálását, végsősoron a költségek csökkenését, a célszámok növekedését.
2🚀 S mit gondolnak a nők, mi a siker, előmenetel titka?
Nem a kommunikációban rejlik, hanem a KEMÉNY MUNKA ÉS SZEMÉLYES AMBÍCIÓK felvállalása a kulcs. Utóbbiakkal egyet tudok érteni.
3🚀 Min múlik egy vállalat eredményessége a jelen gazdasági és geopolitikai viszonyok között?
2 dolgon – állítják: AGILITÁS ÉS REZILIENCIA. Nincs is mit hozzátenni, szerintem is így van.
S lássuk most a másik oldalt, milyen prioritások szorultak a háttérbe:
🤨 Az empatikus vezetés helyét átveszi a teljesítményalapú gondolkodás. Ez hozza magával, hogy kevesebb figyelem jut a HR jellegű intézkedésekre (fejlesztő képzések, programok), ESG-re, esélyegyenlőségi és bértranszparencia kérdésekre.
🤨 Mindez úgy, hogy a megkérdezett nők több mint 60% tapasztalt diszkriminációt és előítéleteket a munkahelyén az elmúlt 3 évben.
👆 A végére pedig hagytam egy „gyönyörű“ paradoxont.
Több férfi (mint amennyi női) CEO hiszi, hogy a nemi egyenlőség növelése/elérése az igazgatóságokban javítani fogja a céges eredményeket, támogatni a növekedést.
Nagy a baj, ha a nők már abban is kételkedni kezdenek, amit kutatások bizonyítanak (azaz hogy a vegyes igazgatóságok növelik a profitabilitást).
(és akkor még be se hoztam a képbe, hogy friss G7 kutatás alapján a nők többsége nem akar női CEO-t…)
❓ Az ugye megvan, hogy amit egy nő elhisz magáról, azt fogja sugározni, bevonzani, s a külvilág is azt fogja elhinni róla!
Muszáj kritikus lennem a saját (női) sorainkba – társadalmi sztereotípiákra, korlátozó férfiakra való mutogatás helyett stabil hit /érték /prioritás rendszerre lenne nagy szükségünk!
TOVÁBBI írásaim

ÖNISMERETI BONBON: SÉTÁLÓ FÁKRÓL PÜNKÖSD HÉTFŐN

ÖNISMERETI BONBON: BE NEM VÁLTOTT LOTTÓSZELVÉNY

REMIND INTERJÚ: TÜKRÖT TARTOK, ELGONDOLKODTATOK, ELMÉKET ÉS SZÍVEKET NYITOGATOK!

HAMU ÉS GYÉMÁNT INTERJÚ: Homokszem nélkül igazgyöngy sincs

VILÁGGAZDASÁG, NAPI SAJTÓ – MEGJELENT A CIKKEM

GREAT WOMEN HAVE GREAT SUPPORT (17): KI LESZ AZ ÁSZ A KÁRTYAPAKLIBAN?

Citylight: I am a postergirl

HRPOWER SAJTÓCIKK: JÓ KISLÁNYBÓL NEM LESZ SIKERES NŐ, AVAGY MINDEN SIKERES NŐ MÖGÖTT OTT VAN Ő MAGA!

HRPOWER SAJTÓCIKK: TRANSZFORMATÍV ERŐ, MELLYEL NŐKÉNT SZINTET LÉPHETÜNK
